M4 projekttalálkozó – 2-3. nap beszámoló – tréning (2019.04.23-24.)

A tréningen a fő téma az értékrend volt. Az értékek és az értékrend ismerete az önismereti munka fontos tényezője. Egyetértettünk abban, hogy jó, ha az egyéni értékek és a csoport/közösség/szervezet értékei összhangban vannak. Megismertük a „jéghegy modellt”, melynek értelmében az értékrend a jéghegy víz alatt fekvő legmélyebb, mégis mindent átható rétege. Önmagában nem látható, hanem a szervezetet működtető alapelvek, szabályok szintjén érzékelhető, ami a jéghegy eggyel magasabb rétege. Mégis, amit mindenki lát a jéghegy csúcsa, ami az összes alatta lévő réteggel összefügg: ez a magatartások, viszonyok, tárgyi feltételek összessége.  Ennek értelmében a két nap alatt alaposan körbejártuk a közös értékeink témakört, megismertük annak a felelősségét, hogy az együttműködésünk, partneri „termékeink”, szolgáltatásaink látható részei tőlünk, mint kezdeményezőktől származnak, és sok múlik a saját, egyéni értékrendünkön.

 

Néhány példa a közösen elfogadott értékeinkből:

Tiszta beszéd

Konstruktivitás

Inspiráló

Lelkes

Összeszedett

Empatikus

Kiegyensúlyozott

Pontos

Precíz

Etikus

Gondoskodó

Előrelátó

Rugalmas

Találékony

Intuitív

Higgadt

Fókuszált

Hatékony

Összhangteremtő

Vélemény, hozzászólás?

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

Hozzászólhat a WordPress.com felhasználói fiók használatával. Kilépés /  Módosítás )

Google kép

Hozzászólhat a Google felhasználói fiók használatával. Kilépés /  Módosítás )

Twitter kép

Hozzászólhat a Twitter felhasználói fiók használatával. Kilépés /  Módosítás )

Facebook kép

Hozzászólhat a Facebook felhasználói fiók használatával. Kilépés /  Módosítás )

Kapcsolódás: %s