Inspiráció az összegző szakaszra: A kapcsolódás három szintje

Az egészséges és növekvő csoport egyszerre találkozik a kapcsolódás három szintjével:

Intraperszonális:

Ez minden csoporttag belső megtapasztalását jelenti. Az egyén fejében saját magáról és a többiekről alkotott képéről van itt szó. Arról, ahogyan a csoporttag belül értelmezi a helyzeteket. Alapvető, hogy emlékezzünk, hogy ez az egyén saját igazsága.

Interperszonális:

Azt jelenti, hogy követjük, hogy mi történik a csoporttagok között. Ki kihez kapcsolódik? Van olyan, aki nem kapcsolódik? Vannak ki nem mondott speciális viszonyok?  A speciáis kapcsolódással rendelkező tagok megosztják a szeretetüket a nagyobb egésszel vagy egy klikket formálnak? Hogy tudom segíteni az embereket, hogy kapcsolódjanak egymáshoz?

Mező:

Ez a csoportnak, mint egésznek az energiájára és személyiségére vonatkozik. Milyen témák merülnek fel a csoportban?  Mi a csoport egyedi/különleges energiája? Melyek azok az emergens tulajdonságok, amelyek abból származnak, hogy a különböző személyek összejönnek?

Vélemény, hozzászólás?

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

Hozzászólhat a WordPress.com felhasználói fiók használatával. Kilépés /  Módosítás )

Google kép

Hozzászólhat a Google felhasználói fiók használatával. Kilépés /  Módosítás )

Twitter kép

Hozzászólhat a Twitter felhasználói fiók használatával. Kilépés /  Módosítás )

Facebook kép

Hozzászólhat a Facebook felhasználói fiók használatával. Kilépés /  Módosítás )

Kapcsolódás: %s