Módszerfejlesztés – PACE

A Psychosophy Academy of Central Europe szakmai munkájának fókuszában továbbra is a pszichozófia áll. A pszichozófia fő feladata, abban támo­gatni az embereket, hogy életük esemé­nyeiben meglássák és megragadják lelki fejlődésük lehetőségeit. Hogy minden nap egy „búvármerüléssé” váljon, mely során megtanulhatjuk felismerni a „kagy­lókat.” Azokat a helyzeteket, amelyekben gyöngyként fénylik fel egy-egy új felis­merés. Ez a fejlődésorientált szemlélet ki­hívásaink mélyén megbúvó lehetőségekre irányítva a figyelmünket minden nappal gazdagabbá tehet minket. Nagy tétje van annak, hogy élünk-e ezekkel a lehetőségekkel, vagy észre sem vesszük őket. Ahogyan az eső, a szél és a fagy lassan elkoptatja a hegyeket, úgy koptatják hétköznapi tevékenységeink a bőrünket is. Ha hámrétegünk folytonos növekedéssel nem ellensúlyozná felülete kopását, úgy igen fájdalmasan tapasztal­nánk, hogy valami baj van… A változás törvénye kimondja, hogy semmi sem állandó. Kapcsolataink tehát ép­pen most is vagy javulnak, vagy romlanak. Látszik tehát, hogy a PACE módszertana igen közel áll az MBB módszertanunkhoz, kérdés az eszköztáraink összehangolása és a családi valamint szervezeti fókusz előtérbe helyezése. Yehuda Tagar, eredetileg a Lélekhangtan (angolul jelenleg is elterjed formá­ban: Psychophonetics) nevet adta a Pszichozófia általa megalkotott terápiás alkalmazásának, ami a hangok és gesz­tusok kiemelt jelentőségére utal, mivel általuk nyílnak meg a kreativitás, az em­beri emlékezet, a tapasztalás és az élet­folyamatok mindeddig rejtett kapui. A nyitott kapukon beléphetünk az egyén világába, a tudatosság fényébe emelve lelki drámája minden részletét.  Mint mondja, a jelenben zajló dráma egyben ön­nön újraírásának lehetőségét is rejti, mely által egy kívánatos jövő felé tehet lépéseket az ember. Ez teszi valójában a Szabadság Pszichológiájává a Módsze­res Empátiát. A metódus egyedi módon enged betekintést a psziché dinamiká­jába, a következő területeken: észlelés és gondolkodás, emlékezés és pszicho-szomatika, imagináció és akarat, beteg­ség és egészség, az élettörténet és a múlt sebeinek gyógyítása, az idő áramlatai, az érzések, a kihívások transzformációja, a művészet, illetve a fejlődés szakmai, sze­mélyes és spirituális vetületei.

Vélemény, hozzászólás?

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

Hozzászólhat a WordPress.com felhasználói fiók használatával. Kilépés /  Módosítás )

Google kép

Hozzászólhat a Google felhasználói fiók használatával. Kilépés /  Módosítás )

Twitter kép

Hozzászólhat a Twitter felhasználói fiók használatával. Kilépés /  Módosítás )

Facebook kép

Hozzászólhat a Facebook felhasználói fiók használatával. Kilépés /  Módosítás )

Kapcsolódás: %s