Egerben jártunk – beszámoló a márciusi TU2 tanulmányútról (2018.03.30.)

2018. március 30.

Látogatásunk a Kertész napközibe kellemes és eredményes színfoltja volt volt programsorozatunknak.
A napközi egy haladó szellemiségű és a legapróbb részletekig átgondolt szemléletet és tervezést tárt elénk.
Értve ez alatt a terek kialakítását, az anyagválasztásokat, az egyensúlyt a modern és hagyományos készségfejlesztő eszközök és foglalkozások között.

Együttlétünk során az akciókutatás témája bizonyult annak a területnek, mellyel kapcsolatban a két csapatnak a legtöbb közös tapasztalata és kompetenciája van. Ezt a területet körül járva az alapvetésekben  egyetértettünk, esetleges eltéréseinket, pedig felvettük a megismert gyakorlatok tárába, későbbi elemzések, tesztelések, integráció céljából. VetésForgó műhelytechnikánk még újdonság számba ment vendéglátóink számára, akik élvezték az oldott hangulatban lefolytatott közös tesztmeneteket.

Visszajelzéseik során elmondták, hogy örömmel kipróbálják a tanultakat éles helyzetben is, heti rendszeres üléseik során egy hónapon keresztül, és beszámolnak a tapasztalatokról, ill. arról, hogy rendszeresítik-e hosszú távon is.